Reprezentativa Suediei a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, selecţionata Rusiei, şi a promovat în Divizia A a Ligii Naţiunilor

Golurile au fost marcate de Victor Nilsson Lindeloef, în minutul 41, şi Marcus Berg, în minutul 72.

Suedia a încheiat pe locul 1 în grupa 2 a Diviziei B, cu 7 puncte, urmată de Rusia, tot cu 7 puncte, şi de Turcia, cu 3 puncte.

Scoţia a promovat în Divizia B, după ce s-a impus cu Israel, scor 3-2, în grupa 1 a Diviziei C.

Pentru Scoţia a punctat Forrest (34, 43, 64), în timp ce pentru Israel au înscris Kayal (9) şi Zahavi (75).

Kosovo a promovat în Divizia C, după victoria, scor 4-0, cu Azerbaidjan, în grupa 3 din Divizia D. În celălalt meci al grupei, Malta şi Insulele Feroe au remizat, scor 1-1.

În Divizia A, grupa 3, Portugalia, deja calificată în semifinale, a remizat cu Polonia, scor 1-1, prin golul lui Andre Silva, din minutul 34, respectiv Milik (66 - penalti).