Formaţia Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa lui Răzvan Marin, Cagliari, într-un meci din etapa a XXVIII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Immobile ’19 (penalti), Alberto ’42 şi Anderson ’63.

În minutul 89, de la învingători a fost eliminat Marusic.

Răzvan Marin a fost de asemenea integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 74.

Alte rezultate din Serie A:

Udinese – Sampdoria 2-1 (Deulofeu ‘3, Udogie ’12 / Caputo ’13)

AS Roma – Atalanta 1-0 (Abraham ’32)

În minutul 90+5, de la Atalanta a fost eliminat De Roon, iar un minut mai târziu a perimit cartonaş roşu şi Mkhitaryan, de la Roma.

Valentin Mihăilă a fost rezervă la oaspeţi.

Partidele Genoa – Empoli, Bologna – Torino, Fiorentina – Verona, Venezia – Sassuolo, Juventus – Spezia şi Napoli – AC Milan se vor disputa duminică.