Echipa Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia ASA Târgu Mureş, aflată pe ultimul loc în clasament, într-un meci din etapa a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin M. Constantin, în minutul 65, din penalti, în timp ce pentru gazde a înscris Gnohere, în minutul 73.

În minutul 26, atacantul stelist Denis Alibec a trimis pe lângă poartă din penalti, după un henţ în careu comis de Mendy.

0-1: Marius Constantin a transformat penaltiul acordat de arbitrul Iulian Călin după faultul în careu comis de Jakolis asupra lui Sin.

1-1: Alibec a centrat din partea stângă şi Gnohere a înscris cu un şut în forţă din 3 metri.

Steaua Bucureşti: Stăncioiu - Ov. Popescu, Bălaşa, Moke, Momcilovici - Pintilii (Boldrin '46), Muniru - Jakolis, Fl. Tănase (Gnohere '53), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

ASA Târgu Mureş: Pap - Velayos, Rouglakas, M. Constantin, Mendy - Balgiu (Petriş '90), G. Mureşan, Ferfelea (Andre '66) - Nicoliţă, Bâtfoi (Lemnaru '83), Sin. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Moke '43 / Balgiu '29, M. Constantin '50.

Arbitri: Iulian Călin (central) - Valentin Avram, Daniel Mitruţi (asistenţi) - George Rădulescu (rezervă).

Observatori: Ionel Popa, Viorel Anghelinei.

În urma acestui rezultat, Steaua Bucureşti va începe play-off-ul cu 24 de puncte, iar ASA Târgu Mureş va intra în play-out cu şase puncte.