Echipa ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ s-a impus cu 2-1 joi seara, în deplasare, în faţa formaţiei Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 16 a ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul la Chiajna, în minutul 7, prin Matei Moraru, şi l-au majorat în minutul 50, atunci când tot Matei Moraru, mijlocaşul de 18 ani al nemţenilor, a reuşit să înscrie al patrulea său gol stagional.

Concordia a redus din diferenţă prin Adrian Bălan, în minutul 70, dintr-un penalti scos de Gabriel Torje, dar meciul s-a încheiat cu victoria Ceahlăului, scor 2-1.

Deocamdată, nemţenii au urcat pe locul al cincilea, cu 25 de puncte, iar Concordia Chiajna este pe locul 9, cu 22 de puncte.