Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a marcat un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 2-2 cu Trabzonspor, în etapa a patra a campionatului Turciei.

Stancu a înscris în minutul 44, egalând după ce gazdele au deschis scorul în minutul 17, prin Novak.

Pentru Trabzonspor a mai marcat apoi Sorloth, în minutul 57, din penalti, iar rezultatul final a fost stabilit de Sessegnon de la Genclerbirligi, în minutul 85.

Bogdan Stancu a jucat până în minutul 70.

Pentru Genclerbirligi este primul punct din acest sezon, după ce în primele etape a înregistrat înfrângeri.