Echipa italiană Parma a învins sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, formaţia Ascoli, în etapa a 11-a din Serie B. Dennis Man a marcat de două ori pentru oaspeţi.

La Ascoli, Man a deschis scorul în minutul 7, după o pasă a lui Bonny. Gazdele au egalat repede, prin Caligara, în minutul 13. Însă Dennis Man a mai lovit odată, în minutul 34, când a readus pe Parma în avantaj cu al cincilea său gol stagional. Oaspeţii au marcat pentru 3-1 prin Bernabe, din penalti, în minutul 54, cu un gol care a avut nevoie de VAR pentru a fi confirmat. Portarul lui Ascoli, Viviano, a fost eliminat în minutul 64. Dennis Man a ieşit de pe teren în minutul 62, iar Valentin Mihăilă a intrat, la Parma, în minutul 85.

În clasamentul Serie B, Parma este pe primul loc, cu 26 de puncte.