Echipa italiană Parma a terminat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Como, în etapa a 26-a din Serie B.

Cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, Parma a deschis scorul la Como încă din minutul 3, când Mihăilă i-a pasat lui Benedyczak şi polonezul a înscris. Gazdele au egalat în minutul 24, prin Verdi şi la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1. Atacantul român Dennis Man, care a avut două ocazii în prima parte, a fost înlocuit la pauză în echipa Parmei, iar Mihăilă a ieşit în minutul 77.

Meciul s-a încheiat la egalitate şi Parma conduce în clasamentul Serie B cu 55 de puncte, la 7 puncte de echipa de pe locul secund, Venezia.