Echipa italiană AS Bari a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-3, în faţa grupării Venezia, în etapa a 29-a din Serie B. Golul oaspeţilor a fost înscris de atacantul român George Puşcaş.

Venezia a făcut repede 2-0 în prima repriză. Gytkjaer a deschis scorul, în minutul 3, iar Altare a înscris pentru 2-0 în minutul 15. Bari a revenit în meci în minutul 37, când a marcat George Puşcaş. Gazdele au avut însă ultimul cuvânt şi, după golul anulat de VAR pentru ofsaid, în minutul 83, Venezia a stabilit scorul final în minutul 90, prin Pohjanpalo. Puşcaş a fost titular la Bari şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 84.

În clasament, Venezia este pe locul al treilea, cu 54 de puncte, în timp ce Bari e abia pe 15, cu 34 de puncte.