Echipa italiană Bari a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, cu Ascoli. Edjouma a înscris pentru oaspeţi, la care a debutat şi atacantul român George Puşcaş.

Bari a avut o primă repriză excelentă la Ascoli, conducând cu 2-0 la pauză. Giuseppe Sibilli a deschis scorul în minutul 10 pentru oaspeţi, iar Malcom Edjouma a stabilit scorul pauzei în minutul 20, marcând primul său gol în Serie B. Gazdele au reuşit să egaleze în numai şapte minute, prin Pedro Mendes, care a înscris în minutele 72, din penalti, şi 79.

Edjouma a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 77. La Bari a debutat şi atacantul român George Puşcaş, care a intrat în joc în minutul 60.

În clasament, Bari ocupă poziţia a 10-a, cu 27 de puncte, iar Ascoli este pe locul 18, cu 19 puncte.