Echipa italiană Genoa a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Sassuolo, în etapa a 36-a din Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Sassuolo a deschis scorul la Genova, în minutul 9, dar golul a fost anulat pentru un henţ. În minutul 31 oaspeţii au reuşit totuşi să înscrie prin Pinamonti şi au preluat conducerea pe tabela de marcaj. Badelj a egalat în minutul 56, iar în minutul 63 gazdele au trecut în avantaj prin autogolul lui Kumbulla. Genoa a învins cu 2-1 şi e pe locul 11, cu 46 de puncte, iar Sassuolo e pe 19, cu 29 de puncte.

Într-un alt meci, Torino a câştigat la Verona, în faţa gazdelor, cu 2-1. Swiderski a deschis scorul pentru Hellas Verona, în minutul 67, însă Savva (min. 77) şi Pellegri (min. 83) au marcat golurile victoriei pentru Torino, care e pe locul 10, cu 50 de puncte. Verona ocupă locul 14, cu 34 de puncte.