Echipa italiană Torino a învins vineri seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Cagliari, în primul meci al etapei a 22-a din Serie A.

Într-un meci echilibrat, torinezii au condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Duvan Zapata (min. 23) şi Samuele Ricci (min. 45+3), iar gazdele nu au putut decât să reducă din diferenţă, în minutul 77, prin Nicolas Viola. Pietro Pellegri, intrat în minutul 87, a marcat şi el în minutul 90+2, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Mergim Vojvoda şi Torino s-a impus cu 2-1.

La învingători, portarul român Mihai Popa a fost rezervă. În clasament, Torino este pe locul 10, cu 31 de puncte, tot atâtea câte are şi campioana Napoli. Cagliari ocupă poziţia a 17-a, cu 18 puncte.