Echipa italiană Sassuolo a învins luni, pe teren propriu, formaţia Cremonese, scor 3-2, într-un meci al etapei a 25-a din Serie A. Românul Vlad Chiricheş a ieşit de pe teren accidentat.

Sassuolo a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Armand Lauriente (min. 26) şi Davide Frattesi (min. 41).

Antrenorul oaspeţilor, Davide Ballardini, l-a introdus pe teren în minutul 46 pe Cyriel Dessers, care mai întâi a redus din diferenţă în minutul 62, iar în minutul 83 a semnat golul egalizator.

Meciul s-a încheiat totuşi cu victoria gazdelor. Nedim Bajrami, intrat în joc în minutul 68, a înscris în minutul 90+2.

Fundaşul român al echipei Cremonese, Vlad Chiricheş, a ieşit de pe teren în minutul 35, el acuzând o accidentare.