Echipa italiană AC Milan a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Torino, într-un meci din etapa a doua din Serie A. Este a doua victorie consecutivă pentru AC Milan.

Meciul dintre Milan şi Torino s-a rezolvat în ultimul sfert de oră al primei reprize. Pulisic a deschis scorul pentru gazde în minutul 33, dar Schuurs a egalat după numai trei minute. În minutul 43 Olivier Giroud a transformat un penalti, iar pe finalul reprizei a înscris şi Theo Hernandez. Torino nu a avut puterea să revnă, iar Giroud a reuşit dubla, din al doilea penalti, pentru 4-1 scor final. Portarul Mihai Popa a fost doar rezervă la Torino.

La Empoli, în meciul din deplasare, de la Monza, Răzvan Marin a fost titular şi a ieşit, înlocuit, în minutul 74.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a doua din Serie A:

Frosinone – Atalanta 2-1 (Harraoui 5, Monterisi 24 / Zapata 56);

Monza – Empoli 2-0 (Colpani 45 53);

AC Milan – Torino 4-1 (Pulisic 33, Giroud 43, 65 – ambele penalti, T. Hernandez 45+2 / Schuurs 36);

Verona – AS Roma 2-1 (Duda 4, Ngonge 45+3 / Aouar 56).