Formaţia Lazio Roma, la care este legitimat Ştefan Radu, a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Torino, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Italiei.

Lazio a obţinut un punct datorită golului marcat în minutul 90+2 de Ciro Immobile, după ce Torino a deschis scorul în minutul 56, prin Pellegri.

Ştefan Radu a fost rezervă.

Partidele Napoli – AS Roma şi Atalanta – Verona  se vor disputa luni.

În clasament, lider este AC Milan, cu 71 de puncte, urmată în top 3 de Inter – 69 şi Napoli – 66. Lazio este pe 6, cu 56 de puncte, iar Torino pe 11, cu 40 de puncte.