Echipa italiană Lazio Roma a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea AC Fiorentina, în ultimul meci al etapei a zecea din Serie A. Golul victoriei a venit în prelungiri, din penalti.

La Roma, după mare ocazie a lui Luis Alberto, din minutul 12, AC Fiorentina a avut un gol anulat, în minutul 14, la Beltran, pentru un henţ, apoi acelaşi Beltran a trimis în bară (min. 17). În partea secundă Terracciano a intervenit salvator în două rânduri, iar meciul a fost decis de un penalti. Milinkovic a comis henţ în propriul careu, în minutul 90+3, iar Ciro Immobile a transformat, în minutul 90+5, aducând o victorie care o urcă pe Lazio pe locul 7, cu 16 puncte.