Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Empoli, în etapa a 22-a din Serie A.

Juventus a rămas în zece jucători după ceva mai mult de un sfert de oră de joc, Arkadiusz Milik fiind eliminat cu roşu direct în minutul 18. Torinezii au deschis scorul în minutul 50, prin Dusan Vlahovic, iar Empoli a egalat în minutul 70, prin Baldanzi. La oaspeţi, mijlocaşul român Răzvan Marin a intrat în minutul 90+4.

Cu acest rezultat de egalitate, Juventus este lider în Serie A, cu 53 de puncte, dar are două meciuri mai mult decât Inter, echipa de pe locul secund, de care o despart doar două puncte. Empoli este pe locul 19, cu 17 puncte.