Echipa italiană Juventus Torino a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Sassuolo, în ultimul meci al etapei a 20-a din Serie A.

Juventus nu a avut probleme în partida cu Sassuolo, iar Dusan Vlahovic a deschis scorul în minutul 15. Acelaşi Vlahovic a majorat avantajul de pe tabelă pentru torinezi, înscriind dintr-o lovitură liberă excelent executată. Scorul final a fost stabilit de Federico Chiesa, în minutul 88, la o fază unde unul din jucătorii care au greşit, din rândul echipei oaspete, a fost Daniel Boloca, integralist la oaspeţi.

Juventus s-a impus cu 3-0 şi, cu 49 de puncte, se află pe locul secund în Serie A, la doar două puncte de liderul Inter Milano. Sassuolo ocupă locul 14, cu 19 puncte.