Echipa italiană Inter Milano a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Frosinone, în etapa a 12-a din Serie A, şi a redevenit liderul campionatului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 43, după un gol superb al lui Dimarco, iar Calhanoglu a stabilit rezultatul final în minutul 48, din penalti. Lautaro Martinez a fost aproape de gol în două rânduri însă nu a reuşit să finalizeze.

Inter este pe primul loc, cu 31 de puncte, urmată de Juventus, care are 29 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 12-a din Serie A:

Napoli – Empoli 0-1 (Kovalenko 90+1);

AC Fiorentina – Bologna 2-1 (Bonaventura 17, N. Gonzalez 48 penalti / Zirkzee 33 penalti);

Udinese – Atalanta 1-1 (Walace 44 / Ederson 90+2);

Lazio – AS Roma 0-0;

Inter Milano – Frosinone 2-0 (Dimarco 43, Calhanoglu 48 penalti).