Echipa italiană Inter Milano a învins luni, în deplasare, scor 2-0, formaţia Cagliari, în ultimul meci al etapei secunde din Serie A.

Simone Inzaghi a câştigat duelul antrenorilor, cu Claudio Ranieri, într-un meci în care Inter a obţinut victoria, dar portarul milanez Yann Sommer a avut de lucru. Inter a marcat cele două goluri în prima repriză, prin Dumfries (min. 21) şi Lautaro Martinez (min. 30). Milanezii lui Inzaghi au şase puncte din două meciuri şi se află în plutonul celor patru echipe care au adunat două victorii în campionat.

Într-un alt meci din etapa a doua, Salernitana – Udinese a fost 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 57, prin Samardzic, golul egalizator fiind marcat în minutul 72, de către Boulaye Dia.