Echipa italiană Genoa a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-4, în faţa formaţiei AC Fiorentina, într-un meci din etapa întâi a Serie A. Inter Milano a dispus cu 2-0 de Monza.

Fundaşul român Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa în disputa cu AC Fiorentina, de pe teren propriu. Oaspeţii au controlat meciul încă din start şi la pauză era 3-0 pentru echipa viola. Biraghi (min. 5), Bonaventura (min. 11) şi N. Gonzales (min. 40) fiind autorii golurilor. Mandragora a făcut 4-0 după pauză, în minutul 56, iar golul gazdelor a venit în minutul 58, pentru 1-4 scor final.

Într-un alt meci, la Milano, Lautaro Martinez a reuşit o dublă, în minutele 8 şi 76, aducând victoria cu 2-0 a lui Inter în înfruntarea cu Monza.