Echipa italiană Empoli, cu Răzvan Marin titular, a pierdut luni, pe teren propriu, scor 0-3, meciul cu Atalanta Bergamo, din etapa a 10-a a Serie A.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Gianluca Scamacca, apoi au mai trecut pe lângă gol în câteva rânduri înainte ca Teun Koopmeiners să facă 2-0, în minutul 29. Empoli a solicitat un peanlti în minutul 33, dar arbitrul nu a acordat nimic, după ce a consultat VAR. Gianluca Scamacca a reuşit dubla în minutul 51 şi a închis meciul.

La Empoli, mijlocaşul român Răzvan Marin a jucat titular, fiind înlocuit în minutul 82.

În clasament, Atalanta este pe locul 4, cu 19 puncte, în vreme ce Empoli e pe locul 18, cu 7 puncte.