Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A.

Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în minutul 12, aducând în avantaj liderul din Serie A. Gazdele au avut şi un gol anulat, în minutul 28, la Barella, pentru poziţia de ofsaid, iar la pauză Inter a întrat cu 1-0. Cagliari a egalat în minutul 64, prin Shomurodov, dar zece minute mai târziu gazdele treceau din nou la conducere, după reuşita lui Calhanoglu, din penalti. Oaspeţii au egalat din nou, în minutul 82, prin Viola, şi au trecut pe lângă victorie în două rânduri pe final de meci, însă partida s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Inter e lider detaşat în Serie A, cu 83 de puncte, în timp ce Cagliari e pe 14, cu 31 de puncte.