Echipa italiană AC Milan a terminat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Empoli, la care evoluează şi mijlocaşul român Răzvan Marin. Milanezii au avut gol anulat în minutul 89.

În partida de pe Stadio Giuseppe Meazza, Empoli a rezistat eroic la atacurile milanezilor. Gazdele au solicitat penalti pentru un presupus henţ în careu al lui Ebuehi, în minutul 59, dar, după consultarea sistemului VAR, arbitrul Matteo Marcenari nu a acordat nimic. În minutul 89, Giroud a înscris, dar golul a fost anulat pentru un henţ făcut de atacantul francez. S-a încheiat 0-0 la Milano, între Milan şi Empoli.

Răzvan Marin a fost titular, înlocuit în minutul 78. Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă neutilizată la Milan.

AC Milan este pe locul 3 în campionat, cu 52 de puncte, iar Empoli se află pe locul14, cu 32 de puncte.