Echipa italiană AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu integralist, a terminat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, cu formaţia Lecce, scor 2-2. Milanezii au fost conduşi cu 2-0, dar au revenit şi au egalat în repriza secundă.

Lecce a început spectaculos meciul cu AC Milan. După ce Theo Hernandez l-a învins pe Tătăruşanu cu un autogol încă din minutul 3, Baschirotto a înscris pentru 2-0 în minutul 23. Pe final de repriză Falcone a scos la ocazia lui Giroud, iar în repriza secundă Milan a revenit spectaculos. Mai întâi a înscris Rafael Leao, în minutul 58, pentru ca în minutul 70 fundaşul Calabria să egaleze la 2.

Milan este pe locul secund în Serie A, cu 38 de puncte. Lecce se află pe poziţia a 12-a, cu 20 de puncte.

Într-un alt meci disputat sâmbătă, Cremonese a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, cu Monza.