Echipa italiană AC Fiorentina a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa AS Roma, în etapa a 28-a din Serie A.

Fiorentina a deschis scorul în minutul 18, prin Luca Ranieri, iar Houssem Aouar a egalat în minutul 58 pentru Roma. Rolando Mandragora a readus gazdele în avantaj cu un gol marcat în minutul 69. Echipa lui Vincenzo Italiano a primit penalti în minutul 78, dar portarul romanilor, Mile Svilar, a apărat lovitura de pedeapsă executată de Biraghi, în minutul 81. Oaspeţii au egalat la ultima fază a meciului, când Diego Llorente a înscris din careu, cu un şut violent, şi meciul s-a terminat la egalitate, 2-2.

AS Roma are 48 de puncte şi ocupă poziţia a 5-a, iar AC Fiorentina e pe 8, cu 43 de puncte.