Echipa Sepsi OSK s-a impus sâmbătă fără probleme, în deplasare, în faţa formaţiei FC Argeş, scor 5-0, într-un meci al etapei a 17-a din Superligă.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 4, când Latovlevici l-a faultat pe Păun în careu şi Istvan Kovacs a dictat penalti. A transformat Cosmin Matei, jucătorul care va înscrie din penalti şi în minutul 37. În minutul 52, Rondon a urcat  scorul la 3-0 pentru Sepsi, după o pasă a lui Cosmin Matei. Safranko a înscris al patrulea gol al oaspeţilor în minutul 68, pentru ca Tudorie să stabilească rezultatul final în minutul 89.

FC ARGEŞ: Straton - Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Latovlevici (G. Creţu 31) - Ad. Şerban (Meza Colli 46) , Raynov (Bertrand 46), Alceus - Işfan, Garita (Celestine 64), Calcan (Pîrvu 55). ANTRENOR: Marius Croitoru

SEPSI: Niczuly - Ninaj, Bălaşa (Ciobotariu 46), M. Tamas, Dumitrescu – Rodriguez (Francisco Junior 78), I. Păun, C. Matei – Rondon (Tudorie 70), Safranko (R. Varga 70), M. Ştefănescu (Bărbuţ 78). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Arbitri: Kovacs Istvan - Artene Ovidiu, Marica Mihai Marius – Kovacs Szabolcs

Arbitri VAR: Fesnic Horatiu Mircea - Cerei Alexandru

Observator: Alexandru Deaconu