Fotbalistul echipei Giresunspor, Raul Rusescu, a înscris două goluri în meciul câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Bursaspor, la care este legitimat Iasmin Latovlevici, în etapa a XIV-a a ligii secunde din Turcia.

Jucătorul român a marcat în minutele 34 (din penalti) şi 52. Celălalt gol al învingătorilor  a fost înscris de Ahmet Kasim ‘7.

Pentru gazde au înscris Akman ’80 şi Selezniov ’86.

Latovlevici a jucat prima repriză la Bursaspor, iar la Giresunspor Rusescu a evoluat până în minutul 83.

Echipa din Burda ocupă locul patru în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce Giresunspor este pe zece, cu 19 puncte. Lider este Hatayspor, care are 30 de puncte.