Fotbalistul echipei Giresunspor, Raul Rusescu, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Adanaspor, în liga a doua din Turcia.

Rusescu a marcat în minutul 80, din penalti.

Gazdele au înscris anterior, în minutul 55, prin Dereli, şi au rămas în inferioritate numerică în minutul 61, câmd a fost eliminat Egribayat.

Rusescu a fost integralist la oaspeţi, la fel ca românul celălalt de la Giresunspor, Cristian Tănase. Tănase a primit cartonaş galben în minutul 32.

Echipa celor doi ocupă locul 11 în clasament, cu 13 puncte obţinute în 12 etape, iar Adanaspor este pe 16, cu nouă puncte.