Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC Sevilla, într-un meci contând pentru etapa a 11-a din La Liga.

Real Madrid a bifat a zecea victorie din 11 meciuri în campionat. Madrilenii au învins cu 3-1 pe FC Sevilla, într-un meci în care oaspeţii au egalat în minutul 54. Golurile victoriei au venit în numai două minute, 79 şi 81, şi Real are 31 de puncte, fiind în fruntea clasamentului.

Real Sociedad nu a trecut de Real Valladolid, pierzând meciul şi rămânând la 22 de puncte, pe locul al treilea.

Rezultatele de sâmbătă din etapa a 11-a La Liga:

Rayo Vallecano – Cadiz 5-1 (Isi Palazon 44 penalti, AlvaroGarcia 45+1, Lejeune 63, 89, Camello 79 / Balliu 82 autogol);

Real Valladolid – Real Sociedad 1-0 (Leon 16);

Valencia – Mallorca 1-2 (Cavani 52 penalti / Muriqi 66 penalti, Lee Kang-In 83);

Real Madrid – FC Sevilla 1-1 (Modric 5, Vazquez 79, Valverde 81 / Lamela 54)