Fundaşul naţionalei României, Răzvan Marin, a declarat, luni seară, că remiza cu Serbia este echitabilă, el subliniind că ambele echipe au avut ocazii destul de mari.

"La pauză, domnul Contra ne-a spus mai bine ce avem de făcut, iar în a doua repriză am jucat mai motivaţi. Per total, cred că este un rezultat echitabil, şi ei au avut ocazii destul de mari. Nu cred că s-a văzut diferenţă mare de valoare între ei şi noi", a declarat Răzvan Marin.

Echipa naţională a României a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-1), meciul susţinut, luni, la Belgrad, în compania Serbiei, în etapa a doua a grupei 4, seria C a Ligii Naţiunilor.

Pentru România au marcat Stanciu (48 – penalti) şi Ţucudean (68), iar pentru Serbia a punctat Mitrovic (26, 63).