Fotbalistul echipei Cagliari, Răzvan Marin, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa echipei lui Marius Marin, Pisa, în primul tur al Cupei Italiei.

Răzvan Marin a marcat în minutul 29.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Caracciolo ’37 – autogol şi Deiola ‘45+3.

Pentru oaspeţi a marcat Masucci ’68.

Răzvan Marin a pimit un cartonaş galben în minutul 84 şi a jucat până în minutul 90+5.

La Pisa, echipă de eşalon secund, Marius Marin a intrat pe teren în minutul 46.

Cagliari s-a calificat în turul doi al competiţiei, fază în care va întâlni tot o formaţie din Serie B, Cittadella.