Echipa Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, scor 2-2, un meci din Superligă, în care gazdele au fost conduse cu 2-0 în minutul 19.

Craiova a început meciul de pe Giuleşti cu un gol marcat în minutul 5, de Creţu, din pasa lui Rivaldinho. În minutul 19 Rivaldinho a trimis la Baiaram, care a înscris pentru 2-0. Albu a redus din diferenţă, din pasa lui Săpunaru, în minutul 24, iar gazdele au egalat prin Dugandzic, în minutul 72.

Rapid are 33 de puncte şi se află pe locul secund în clasament, iar Universitatea Craiova este pe poziţia a patra, cu 31 de puncte.

6 iunie - Maratonul Energiei
13 iunie - Eveniment Profit: Piața de Capital.forum - Provocări pentru dezvoltarea piețelor și creșterea lichidității, Ediția a IV-a. Parteneri BCR, BVB, CEC Bank, Infinity Capital Investments, Sphera, Teraplast
17 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield

RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, F. Ştefan - Kait, Albu (A. Ciobanu 61), Pănoiu – Sefer (Luckassen 46), Dugandzic, Ioniţă. ANTRENOR: Adrian Mutu

CSU CRAIOVA: Arlauskis - Papp, Mitrea, Screciu - Vătăjelu, Creţu, Căpăţînă, Nistor, Bancu (Martic 78) – Rivaldinho (Cîmpanu 90), Baiaram (Găman 66). ANTRENOR: Mirel Rădoi

Cartonaşe galbene: Săpunaru 36, Onea 41 / Mitrea 56, Nistor 81, Arlauskis 84

Arbitri: Cojocaru Adrian Viorel - Ghinguleac Radu Adrian, Badea Marius - Dumitrache Bogdan

Arbitri VAR: Dima Iulian - Orbuleţ Mircea (Bucureşti)