Spaniolul Rafael Nadal, locul 6 ATP, testat pozitiv cu coronavirus în această lună, a anunţat printr-o postare în social media că este în Australia.
“Nu spuneţi nimănui... sunt aici”, a scris Nadal pe Twitter, postând o fotografie cu el la Melbourne.
Don’t tell anyone…
— Rafa Nadal (@RafaelNadal) December 31, 2021
… here I am pic.twitter.com/x1F2BJnH3y
Rafael Nadal a fost testat pozitiv cu coronavirus la 20 decembrie.
Spaniolul ar urma astfel să respecte programul stabilit anterior pentru începutul de an 2022: turneul de la Melbourne (4-9 ianuarie), iar apoi Australian Open.




























