Atacantul George Puşcaş a marcat al treilea său gol în campionatul italian Serie B, în acests ezon, în meciul pe care echipa sa, Palermo, l-a câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), cu Pescara, în etapa a XII-a.

Puşcaş a marcat în minutul 37. Murawski şi Moreo au stabilit scorul final, în minutele 86 şi 88.

Românul a fost înlocuit în minutul 81 de Moreo.

În urma acestui rezultat, Palermo a urcat pe locul I, cu 24 de puncte, din 11 meciuri. Pescara este pe locul 3, cu 22 de puncte, din 12 partide, iar Salernitana este pe locul 3, cu 20 de puncte, tot din 12 întâlniri. Locurile 1 şi 2 duc în Serie A la finalul sezonului.

George Puşcaş este convocat la echipa naţională pentru ultimele meciuri din Liga Naţiunilor, cu Lituania şi Muntenegru, din 17, respectiv 20 noiembrie.