Formaţia Paris Saint-Germain a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul susţinut, duminică, în deplasare, în compania echipei Olympique Marseille, în etapa a zecea a campionatului Franţei. Neymar a fost eliminat în minutul 87, parizienii reuşind egalarea prin Cavani, în minutul 90+2.

Luiz Gustavo deschis scorul pentru OM în minutul 16, Neymar egalând pentru PSG în minutul 33.

Thauvin a adus echipa din Marsilia în avantaj în minutul 87, iar după câteva minute, Neymar a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Însă Cavani a reuşit să aducă victoria pentru echipa din Paris, marcând din lovitură liberă în minutul 90+3.

În clasament, PSG continuă să conducă, având 26 de puncte, AS Monaco este pe 2, cu 22 puncte, iar FC Nantes, echipa lui Tătăruşanu, este a treia, cu 20 de puncte.  Olympique Marseille este pe locul cinci, cu 18 puncte. .