Formaţia Bayern Munchen a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Hoffenheim, în etapa a şaptea a campionatului Germaniei.

Pentru Bayern este primul eşec din actuala ediţie a Bundesligii, în care a mai înregistrat patru victorii şi două remize.

Învingătorii au marcat prin Adamyan, în minutele 54 şi 79. Pentru Bayern Munchen a înscris Lewandowski, în minutul 73.

Tot sâmbătă, Mainz, cu Alexandru Maxim rezervă, a învins cu 2-1 Paderborn, în deplasare.

Borussia Dortmund a remizat în deplasare cu Freiburg, scor 2-2, şi Bayer Leverkusen a terminat la egalitate cu Leipzig, scor 1-1.

Partida Schalke 04 – FC Koln are loc de asemenea sâmbătă, iar meciurile Borussia Monchengladbach – Augsburg, Wolfsburg – Union Berlin şi Eintracht Frankfurt – Werder Bremen sunt programate duminică.