Formaţia Watford a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Leicester City, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Angliei.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 90, prin Chilwell, însă trei minute mai târziu gazdele au egalat prin Dawson.

Înainte de startul jocului, fotbaliştii au îngenuncheat în semn de solidaritate cu mişcarea Black Lives Matter.

Partidele Brighton – Arsenal, West Ham – Wolverhampton şi Bournemouth – Crystal Palace au loc tot sâmbătă, meciurile Newcastle – Sheffield United, Aston Villa – Chelsea şi Everton – Liverpool se vor disputa duminică, iar confruntarea Manchester City – Burnley este programată luni.