Echipa engleză Manchester City a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, pe Fulham, în etapa a 34-a din Premier League. Manchester United s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa lui Aston Villa, pe teren propriu.

Manchester City nu a forţat cu Fulham. Haaland a deschis scorul încă din minutul 3 al meciului de pe Craven Cottage, iar gazdele au egalat în minutul 15, când a marcat Carlos Vinicius. Julian Alvarez a reuşit să înscrie golul victoriei oaspeţilor în minutul 36 şi City a trecut pe primul loc al clasamentului, cu 76 de puncte, cu unul mai mult decât Arsenal.

Manchester United a învins pe Aston Villa prin golul lui Bruno Fernandes, iar echipa lui ten Hag se află pe poziţia a patra în Premier League, cu 63 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 34-a din Premier League:

Bournemouth – Leeds United 4-1 (Lerma 20, 24, Solanke 63, Semenyo 90+1 / Bamford 32);

Manchester United – Aston Villa 1-0 (Bruno Fernandes 39);

Fulham – Manchester City 1-2 (Carlos Vinicius 15 / Haaland 3, Julian Alvarez 36);

Newcastle – Southampton 3-1 (C. Wilson 54, 81, Walcott 79 autogol / S. Armstrong 41).