Echipa engleză Aston Villa a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, gruprea londoneză Tottenham, în etapa a 13-a din Premier League.

Tottenham a deschis scorul în minutul 22, prin Giovani Lo Celso. După numai două minute Ollie Watkins a înscris pentru Aston Villa, însă golul a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR. Oaspeţii au reuşit însă să egaleze în minutul 45+7, prin Pau Torres, şi au trecut în avantaj la golul lui Ollie Watkins, din minutul 61. Gazdele nu au putut egala şi bifează a treia înfrângere consecutivă în campionat.

Învingătoare cu 2-1, Aston Villa a trecut pe locul 4, cu 28 de puncte, iar Tottenham este pe locul 5, cu 26 de puncte.