Liderul din Premier League, Manchester City, a înregistrat duminică o remiză, scor 2-2 cu West Ham, şi are un avans de patru puncte faţă de Liverpool, care însă încă nu a jucat în etapa a XXXVII-a, penultima a campionatului Angliei.

West Ham – Manchester City 2-2

Au marcat: Bowen ’24, ’45 / Grealish ’49, Coufal ’69 (autogol)

Wolverhampton – Norwich 1-1

Au marcat: Ait Nouri ’55 / Pukki ‘37

Everton – Brentford 2-3

Au marcat: Richarlison ’11, ‘45+1 (penalti) / Coleman ’37 (autogol), Wissa ’62, Henry ‘64

În minutul 19, de la gazde a fost eliminat Braithwaite, iar în minutul 88 a primit cartonaş roşu şi Rondon, tot de la Everton.

Partida Newcastle – Arsenal se va disputa luni, iar confruntarea Southampton – Liverpool este programată marţi.