Manchester City a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Liverpool, într-un meci din etapa a 13-a a campionatului Angliei.

City a deschis scorul prin Haaland, în minutul 27, iar pentru Liverpool a egalat Trent Alexander-Arnold, în minutul 80.

Haaland a ajuns la un total de 50 de goluri în Premier League în doar 48 de meciuri.

Partidele Burnley – West Ham, Luton – Crystal Palace, Newcastle – Chelsea, Nottingham Forest – Brighton, Sheffield United – Bournemouth şi Brentford – Arsenal au loc tot sâmbătă.

Duminică se vor disputa meciurile Tottenham – Aston Villa şi Everton – Manchesterr United, iar luni este programată confruntarea Fulham – Wolverhampton.

Manchester City este lider în clasament, cu 29 de puncte, iar Liverpool este pe doi, cu 28 de puncte.