Echipa Manchester United a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Fulham, în etapa a 26-a din Premier League.

Pe Old Trafford, Calvin Bassey a deschis scorul pentru Fulham, iar elevii lui ten Hag au reuşit să egaleze abia în minutul 89, prin Harry Maguire. Însă, în al şaptelea minut al prelungirilor Alex Iwobi  a primit un assist de la Adama Traore şi a înscris golul victoriei oaspeţilor. Fulham s-a impus cu 2-1 şi a adus lui Manchester United prima înfrângere după patru succese consecutive.

În clasament, Manchester United este pe locul 6, cu 44 de puncte, iar Fulham a făcut 32 de puncte, cu care se postează pe locul 12.

Rezultate înregistrate sîmbătă, în etapa a 26-a din Premier League:

Aston Villa – Nottingham Forest 4-2 (Watkins 4, Douglas Luiz 29, 39, Bailey 61 / Niakhate 45+5, Gibbs-White 48);

Brighton – Everton 1-1 (Dunk 90+5 / Branthwaite 73);

Crystal Palace – Burnley 3-0 (Richards 68, Mateta 79 penalti, J. Ayew 71);

Manchester United – Fulham 1-2 (Maguire 89 / Bassey 65, Iwobi 90+7).