Echipa engleză FC Liverpool a învins miercuri seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia Sheffield United, în etapa a 15-a din Premier League. Cormoranii sunt pe locul al doilea în clasament.

FC Liverpool a deschis scorul în minutul 37 al meciului de pe Bramall Lane, când Virgil van Dijk a şutat din careu, după o pasă primită de la Trent Alexander-Arnold. Cormoranii şi-au securizat victoria cu un gol marcat de Dominik Szoboszlai, în minutul 90+6. Cu 34 de puncte, Liverpool rămâne pe locul secund în Premier League, la două puncte în spatele liderului Arsenal.

La Bournemouth, învingătoare cu 2-0 în faţa formaţiei Crystal Palace, portarul român Ionuţ Andrei Radu nu a fost convocat.