Echipa engleză Manchester United a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, gruparea Fulham, în primul meci din etapa a 11-a a Premier League.

Elevii lui ten Hag au început meciul de pe Craven Cottage cu un gol marcat de Scott McTominay, în minutul 8, dar anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid. În continuare ocaziile au alternat, iar în repriza secundă gazdele au pus în pericol poarta apărată de Onana, dar golul a căzut în minutul 90+1, când Manchester United a înscris prin Bruno Fernandes.

A fost a treia victorie consecutivă în deplasare, în Premier League, pentru Manchester United, care se află pe locul 6 în clasament, cu 18 puncte, în timp ce Fulham ocupă poziţia a 14-a, cu 12 puncte adunate.