Cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, echipa engleză Tottenham a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, meciul cu Fulham, în etapa a 29-a din Premier League.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz. Imediat după pauză Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0 la primul meci ca titular al lui Radu Drăguşin pentru Tottenham.

În clasament, Tottenham are 53 de puncte şi este pe locul 5, în timp ce Fulham e pe 12, cu 38 de puncte.