Echipa engleză Chelsea a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, în faţa grupării Brentford, într-un meci din etapa a 10-a a Premier League.

Prima repriză a înfruntării de pe Stamford Bridge s-a terminat fără gol marcat, dar oaspeţii au deschis scorul în partea secundă. Ethan Pinnock a înscris, în minutul 58, din pasa lui Bryan Mbeumo. Internaţionalul camerunez a făcut 2-0 în minutul 90+6 şi Brentford s-a impus cu 2-0. Cu această victorie, echipa antrenată de Thomas Frank a trecut în faţa lui Chelsea, ocupând locul 10, cu 13 puncte.

Londonezii se află pe locul 11, cu 12 puncte şi au pierdut primul meci după trei partide consecutive fără înfrângere.