Echipa engleză Aston Villa a terminat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Sheffield United, în etapa a 18-a din Premier League.

Echipa din Sheffield a produs semi-surpriza reuşind un egal chiar pe terenul uneia dintre formaţiile aflate pe podium în Premier League.

Cameron Archer a deschis scorul în minutul 87 şi se părea că oaspeţii vor obţine victoria, dar Nicolo Zaniolo a fost de altă părere şi a egalat în minutul 90+8, cu o lovitură de cap.

S-a încheiat 1-1 şi Sheffield United e pe locul 19, cu 9 puncte.

Aston Villa a urcat pe locul 2, cu 39 de puncte, cu un punct peeste Liverpool şi la cinci puncte distanţă de Manchester City, echipa campioană a Angliei, a Europei şi a lumii, care se află pe poziţia a patra în campionat.