Formaţia Poli Timişoara a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în ultimul meci al etapei a VIII-a a play-out-ului Ligii I.

Poli Timişoara a deschis scorul prin Cînu, în minutul 29, iar FC Botoşani a egalat prin Golofca, în minutul 76.

Poli Timişoara: Straton - A. Neagu, Cînu, Scutaru (Şeroni '73), Novak - Artean, Soljic - Mailat, Croitoru, Fucek (Drăghici '79) - Popovici (Henrique '61). Antrenor: Ionuţ Popa

FC Botoşani: Cobrea - Miron, Tincu, Burcă - Unguruşan, Bordeianu (Fulop '72), Cârstocea, S. Popovici  - Golofca, Elek (Juncănaru '46), Hergheligiu (Kuku '66). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Neagu '3, Mailat '31 / Juncănaru '52, Golofca '59, Cârstocea '90

Meciul a fost arbitrat de Marcel Bîrsan, ajutat de Radu Ghinguleac şi Ciprian Danşa.

Rezervă a fost Iulian Dima, iar observatori Ioan Onicaş şi Dan Potocianu.