Formaţia Poli Timişoara a învins echipa Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1, în etapa a cincea a play-out-ului Ligii I, meci în care gorjenii au avut doi jucători eliminaţi.

Pentru Pandurii a marcat Hlistei, în minutul 25, iar pentru Poli Timişoara au punctat Henrique '70, Bărbuţ '72 şi Cânu '86.

Pandurii a avut un jucător mai puţin, după eliminarea lui Samson, din minutul 49. Din minutul 84, Pandurii a evoluat cu încă un jucător mai puţin după eliminarea lui Ene.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Pandurii Târgu Jiu: Stanca - Samson, C. Ene, Fl. Ilie, Buşu - Cioinac, P. Păcurar - Hlistei (Hamed '69), Surugiu (Sârghi '62), Firtulescu - Negruţ (Negoiţă '51). Antrenor: Flavius Stoican

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Scutaru, Cânu, Novac (Henrique '56)- Soljic, Artean - Bărbuţ, Popovici, Mailat - Drăghici (Neagu '35/Bîrnoi '87). Antrenor: Ionuţ Popa

Cartonaşe galbene: Firţulescu '5, Samson '41, '49 Buşu '53 / Henrique '59, Soljici '80, Mailat '90

Cartonaşe roşii: Samson '41, Ene '84

Pandurii a terminat meciul cu opt jucători, după ce Sârghi a fost scos de pe teren din cauza unei accidentări, iar Flavius Stoican efectuase toate cele trei schimbări.

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, ajutat de Marius Nicoară şi Dragoş Iliescu, iar rezervă a fost Marian Balaci.

Observatori au fost Eduard Dumitrescu şi Dan Potocianu.