Formaţia Poli Timişoara a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Ligii I, la care unicul gol a fost marcat în minutul 88.

A înscris Străuţ, cu lovitură cu capul din cinci metri, după un corner.

În minutul 90, Radu Zaharia de la Gaz Metan a fost eliminat, el primind al doilea cartonaş galben într-un interval de un minut ('89 şi '90).

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Bocşan, Cânu, Neagu - Artean, Soljic - Mailat (Pedro Henrique '53), Croitoru (Drăghici '85), Novak (Ignea '80) - A. Popovici. Antrenor: Ionuţ Popa.

Gaz Metan Mediaş: Greab - Creţu, Trtovac, Zaharia, Rugasevic - Danci (Tahar '82), Bic - Curtean (Lupu '63), Eric, Munteanu (Buziuc '72) - Sikorski. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Bocşan '14, Artean '66, Popovici '83, Pedro '90+2 / Creţu '32, Curtean '38, Danci '65, Eric '70, Zaharia '89, '90

Cartonaş roşu: Zaharia '90

Arbitri: Marius Avram - Mircea Orbuleţ, Miclos Nagy - Horaţiu Feşnic

Observatori: Corneliu Fecioru, Ioan Bogdan